www.isikli.com
Home
Canakkale Sehitleri
Sitemap
Polis Sehitleri
Forum
Sehitlerimiz
sehitler-1

  

 
 
 
Türkiye şehitlerini uğurluyor

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki helikopter kazasında şehit olan 12 asker için Mamak'taki 4'üncü Kolordu Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti (ISAF) Kabil Bölge Komutanlığı bünyesinde görevli Türk askerlerini taşıyan helikopterin düşmesi sonucu 12 asker hayatını kaybetmişti. 12 şehit için bugün Mamak'taki 4. Kolordu Komutanlığı içinde bulunan Barış Tugayı'nda bir cenaze töreni düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bakanlar, kuvvet komutanları ve şehit askerlerin aileleri katıldı.

12 askerin Türk bayrağına sarılı naaşlarının yan yana dizildiği cenaze töreni sırarasında bazı şehit yakınları fenalık geçirdi. Törende yapılan konuşmaların ardından şehitler için dualar okundu.

MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ
Afganistan'daki helikopter kazasında şehit olan 12 askerden 7'sinin cenazesi memleketlerine gönderilmek üzere Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de yaşanan helikopter kazasında şehit olan 12 asker için ilk tören Mamak'taki 4. Kolordu Komutanlığı'nda düzenlendi. Buradaki törenin ardından 5 şehidin cenazesi, cenaze namazı için Kocatepe Camii'ne gönderilirken, 7 şehidin cenazeleri ise memleketlerine gönderilmek üzere Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi.

Personel Binbaşı Serkan Doğan'ın cenazesi Tekirdağ'a, İstihkam Binbaşı İsmail Cem Yakınlar'ın cenazesi Konya'ya, Hava personel Binbaşı Şükür Bağdatlı ve İkmal Üsteğmen Okan Melikoğlu'nun cenazesi Ordu'ya, Teknisyen Kıdemli Üstçavuş Mehmet Akbaş'ın cenazesi Isparta'ya, Piyade Uzman Çavuş Önay Vurucu'nun cenazesi Erzurum'a, İkmal Üsteğmen Murat Yıldız'ın cenazesi İzmir'e gönderildi.

Top